Yoko-geri

Mae-geri

Mae-geri je nejběžnější používaná technika kopu v karate. Začíná přitáhnutím nohy do polohy hiki-aši, při které je stehno přibližně vodorovně a chodidlo ve výšce kolena stojné nohy. V druhé fázi kopu dělá předkolení švihový pohyb dopředu kyvadlovým způsobem okolo kolena stojné nohy.

 

Mawashi-geri

Mawashi-geri je obloukový kop, který dopadá na soupeřovo tělo zboku. Kopající noha předchází přes hiki-aši a synchronně s rotací boků při narovnání nohy v koleni mění vertikální rovinu pohybu na horizontální. V poslední fázi pohybu se kop podobá na keage-mae-geri, jenže ve vodorovné poloze. Důležité je, aby se kopající noha okamžitě vrátila do hiki-aši. Chodildlo stojné nohy se v průběhu kopu vytáčí, což umožnuje volnou rotaci boků. Kop lze provést i ve výskoku.

Mawashi-geri

Ura-mawashi-geri

Ura-mawashi geri

Ura mawashi-geri je kop, při kterém je dráha opačná jako v klasickém mawashi-geri. Dopadající částí je pata(kakato), nebo celá plocha chodidla. Ura-mawashi geri čerpá sílu z dvojitého pohybu boků, nejprve tak, že se tělo napů vytočí zádyk soupeři a potom prudce zpět. Nejčastější chybou u provedení je nedostatečně zvednuté koleno.

Ushiro-geri

Ushiro-geri znamená kop vzad a obyčejně pod ním

rozumíme klasický kekomi kop, který směřuje vzad po přímé dráze.

Při Ushiro geri  se kopající noha zvedá nejprve do hiki-aši, netřeba však zvedat koleno tak vysoko. Postačí taková poloha, při které je předkolení (holen) rovnoběžně se zemí. Důležité je pokrčit nohu, co nejvíce

v  koleně. Dráha kopu se má přibližovat horizontále. Úderovou plochou při ushiro-geri je nejčastěji pata nebo sokuto. Důležité pravidlo je, aby hlava byla vytočená už na začátku kopu tak, aby jsme viděli soupeře.

Mikazuki-geri

Ura-mikazuki geri

Fumikomi

Kansecu-geri